ASU mokslininkų ir studentų moksliniams darbams – LMA apdovanojimai

2018-02-27
1656

Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė 2017 m. vardinių premijų laureatus, jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus bei akad. Kazimiero Meškausko premijas jauniesiems mokslininkams ekonomistams. Tarp laureatų – ir ASU universiteto mokslininkai bei studentai. Vardinę LMA premiją pelnė buvęs ASU rektorius prof. habil. dr. Romualdas Deltuvas.

2017 metų LMA premijų aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojais tapo ASU doktorantas Martynas Narmontas už mokslinį darbą „Šakninės pinties (Heterobasidion Annosum (Fr.) Bref.) sąlygoto kelminio puvinio išplitimas paprastosios eglės stiebe“ (darbo vadovas doc. Edmundas Petrauskas), taip pat ASU doktorantė Brigita Medveckienė – už mokslinį darbą „Topinambų (Helianthus tuberosus L.) stiebagumbių kokybės rodiklių kitimas laikymo metu“ (darbo vadovė prof. dr. Elvyra Jarienė). ASU magistrė Greta Kaminaitė apdovanota  už mokslinį darbą „Teminių kaimų vystymo perspektyvos, siekiant kaimo vietovių gyvybingumo Lietuvoje“ (darbo vadovė prof. dr. Vilma Atkočiūnienė).

LMA 2017 metų vardinę Povilo Matulionio (miškotyros) premiją pelnė buvęs ASU rektorius  prof. habil. dr. Romualdas Deltuvas už monografiją „Povilas Matulionis: Ateities pradžia – tai mes“. Paklaustas, kaip jaučiasi, kuomet ilgas ir nuoširdus darbas yra įvertintas aukščiausios Lietuvoje mokslo institucijos, profesorius sako: “Liaudies išmintis byloja – jeigu dirbsi, tai kas nors ims ir pastebės. Malonu, kad pirmiausia pastebėjo mano gimtasis universitetas, o šio dėka ir Lietuvos Mokslų akademija. Man ne tiek rūpi premija, kiek galimybė galimai plačiau skleisti žinią apie Povilo Matulionio nuveiktus darbus Lietuvai. Mano giliu įsitikinimu P. Matulionis yra iškilesnė asmenybė už ženklią dalį į Lietuvos valstybės kūrėjų šimtuką pakliuvusių žmonių.”

“Vienintelis tikras dalykas yra praeitis, todėl toliau gilinuosi į istoriją – baigiu studiją apie Mažosios Lietuvos miško ūkio raidą. Šiemet sueina 596 m. nuo Melno sutarties ir 95 m. nuo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos. Taigi artimiausias mano darbas ir bus apie tai.” – į klausimą kokie artimiausi darbai išvys dienos šviesą, atsako buvęs rektorius.

Sveikiname laureatus ir linkime sėkmės tolesnėje mokslinėje veikloje!

2017 m. akad. Kazimiero Meškausko premijos jauniesiems mokslininkams ekonomistams

2017 m. LMA Aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai

2017 m. LMA Jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai

2017 m. LMA vardinės premijos

Komentuok