Apie kapelą „Ūkininkas“

Liaudiškos muzikos kapelai „Ūkininkas“ – 50!

AUKSINIS JUBILIEJUS!

^1773254FE8AE5D34434F650A30D39106684F1BF2E56CA6546C^pimgpsh_fullsize_distr

Visada jaunatviškas kolektyvas, visada ieškantis ir stebinantis gražiausiais kūrybiniais atradimais, puoselėjantis liaudies meną, džiuginantis kiekvieną klausytoją ir ugdantis muzikinį jauno žmogaus skonį. Kiek jaunimo tik šiame kolektyve pažino muzikinį raštą, išgirdo ir pajuto teisingai suskambėjusio garso džiaugsmą, suprato, kas yra tikra ir nuoširdi draugystė, kai vienija bendras pomėgis – meilė muzikai, pagarba tradicijoms ir savo krašto kultūrai.

Anksčiau tokios šventės kaip respublikinė liaudiškų kapelų šventė „Grok, Jurgeli“, studentiškų kapelų šventė „Klestėk, jaunyste“ ir įvairiausios kitos panašios liaudiškos šventės buvo pati didžiausia patriotizmo mokykla kiekvienam žmogui.

Penkiasdešimt greitų metų! Studentiškos kapelos metus turbūt reikėtų skaičiuoti rugsėjais. Kiekvieną rugsėjį, perskaitęs kvietimą, repeticijų kambario duris nedrąsiai praveria atsargus pirmakursis arba net jau „apsipratęs  su studijomis“  koks „vyresniokas“. Muzika greitai pagauna, jeigu turi noro ir užsispyrimo, jeigu teisingai paskirstai savo laisvalaikį ir gerai įsisuki į repeticijų sūkurį, žiūrėk, po kurio laiko – tu jau scenoje. Tau ploja! Tu – ypatingas! Bet, žinoma, prieš tai ir po to – repeticijos, repeticijos, repeticijos… Kartais net ponia Sesija, kiek nustebusi ir net susižavėjusi, žiūri į studentą, nesuprasdama, kaip jis visur suspėja. Ir dar kaip suspėja!

Galima drąsiai sakyti, kad liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“, per savo 50-ies metų  kūrybinį gyvavimą garsindama Universitetą, koncertavo visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, dalyvavo  pačiose didžiausiose ir visai mažose šventėse, o iš konkursų iki šių dienų grįžta  apdovanota visais įmanomais pagrindiniais prizais.

2009 m. į jų lizdą parskrido ir „Aukso paukštė“ – tai geriausios metų liaudiškos muzikos kapelos ir vadovo pripažinimo ženklas. „Šis žymuo, nominacijos laureato įvardijimas, be abejo, įpareigoja šalies visuomenei susiorientuoti tarp kultūros vertybių, priminti, koks prasmingas galimas žmogaus laisvalaikis ir kokių atsidavusių, gabių esama etninės kultūros saugotojų.“ (LLKC)

2016 7 (1)

Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai