Tradicijos

Tautinių šokių ansamblis „Sėja“ – tai ne tik repeticijos, koncertai ir kitos vargo vakarienės. Mūsų kolektyvas ne tik žino ir moka, bet tradiciškai ir laikosi tam tikrų apeigų.  Be jau įprastų ir kiekvienam rimtam studentiškui kolektyvui priklausančių naujokų krikštynų, mūsų kolektyvui yra svarbūs ir žinomi šie terminai:Palanga, Vadovės sodas, Gimtadieniai, Kalėdinė vakaronė ir Kelionės.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_2490

Tad trumpai:

PalangaSejos bukletas 2016 galutinis-page-0102

Oi ta Palanga! Ten praleidžiame vienas smagiausių dienų. Į šį Lietuvos kurortą mūsų kolektyvas traukia ne vasaros metu. Mes turime savo sezoną.  Tiesą pasakius, gastrolės Palangoje priklauso nuo koncertų maratono krūvio, t.y. kai mūsų šokių grafikas pralaisvėja. Dažniausiai šis miestas sėjiškiams asocijuojasi su krikštynomis (apie jas skaityti toliau), tačiau ir be šios svarbios šventės mes linksmai praleidžiame laiką. Vakarojimas iki paryčių, bendras stalas, žaidimai, dainos, naktinis pasivaikščiojimas iki tilto, repeticijos (be jų neišgyventume) ir daug alaus.

Krikštynos

Kaip ir kiekvienos labai rimtos „firmos“, taip ir mūsų kolektyvo naujokai privalo būti paženklinti ir tik tada oficialiai yra įtraukiami į šokėjų gretas (žinoma juokaujam). domi 175Bet vis dėlto toks svarbus dalykas, vadinamas krikštynomis, vyksta ir pas mus. Pati pirmoji „inauguracija“ į šokėjus yra tada, kai atėjęs naujokas po kelių repeticijų atlaiko pirmą rimtą, oficialią, didelę, grėsmingą ir… scenos baimę, t.y. koncertą. Tada į tokį žmogiuką galima pradėti žiūrėti kaip į apsitrynusį ir kojas apšlifavusį šokėją (ant jo kaktos išdygsta ragiukas su užrašu „šokėjas/a“).
Kai prisirenka daugiau naujokų, t.y. susikaupia pakankamai didelis būrys, tada jau galima sukti galvas ir apie „šventojo patepimo“ organizavimą.  Pas mus yra įprasta, kad šie dvasiškai kūniški malonumai yra suteikiami Palangoje.

Vadovės sodas

Bene viena iš svarbiausių kolektyvo taisyklių – niekada nepamiršti vadovės, o svarbiausia jos sodo. Karts nuo karto, pasitaikius progai, šokėjai, kapelistai ir tam tikri pusiau pašaliniai žmonės susirenka vadovės sode. Laikas ten prabėga itin greitai (ypač kai reikia vyriškos darbo jėgos). P1410564Negalvokit, kad vadovė mus išnaudoja tiek šokių aikštelėje, tiek ir sode. Po visų vargų suteikiama galimybė apsišvarinti tokioje nedidukėje, jaukioje pirtelėje (visom nuodėmėm ir prakaitui nuplauti).
Sejos bukletas 2016 galutinis-page-01154Kai gera nuotaika, nuostabus oras (rudenį, žiemą, pavasarį, vasarą) mūsų didelė, graži kompanija ištrūksta apžvalgyti apylinkių, įkvėpti gaivaus miško oro ir šiaip pasidžiaugti įvairių metų laikų teikiamais malonumais. Vakarai prabėga dainuojant, žiūrint nufilmuotą medžiagą po kokio nors svarbaus kolektyvui įvykio ir visaip kitaip (kas kaip išmano). Jei pasitaiko saulėta diena, be abejo, lekiam pasvilinti bambų, pažaisti kamuoliu ar išsimaudyti (taip egliasi tik patys drąsiausi).

Gimtadieniai

Yra tokia diena metuose, kai imi, šokėjau, ir pasensti (nori tu to ar nenori). Ir tam, kad ši diena nebūtų tokia liūdna ir nereikėtų tau apraudoti prabėgusių dienų, kolektyvo šokėjai kartu su vadove prieš akis prablaivo tokio „kankinio“ dalią linksmu pasveikinimu repeticijos metu. Nepraleidžiama nei viena tokia kankinančiai skausminga diena. Būna smagu pakelti šampano ar vyno taures po varginančios repeticijos ir praskaidrinti smegenis bei kojas burbuliukų pagalba. Kartais pasitaiko atvejų, kai šampanas pradedamas šaudyti viduryje repeticijos per mini pertraukėlę. Po tokios burbuliuojančios „vonios“ pakyla dar didesnis ūpas šokti.
Diagnozė: šampaną vidury repeticijos gerti sveika, nes jis pakelia šokėjų nuotaiką, kojas ir pagerina šokimo kokybę.

Kalėdinė vakaronėSejos bukletas 2016 galutinis-page-012

Tai dar viena tradicija, pralinksminanti mūsų kasdienes repeticijas. Ši šventė ypatinga tuo, kad joje dalyvauja ne tik „Sėjos“ šokėjai, bet ir kapelistai, teatriokai.
Kuo gausesnis būrys, tuo linksmiau. Sejos bukletas 2016 galutinis-page-012454 Kiekviena Kalėdinė vakaronė vyksta tam tikra tema, pvz., milijonieriai (buvę ar būsimi), įžimybės ir pan. Tad kiekvienas turi pasukti galvą, kad kuo išradingiau pasidabintų. Šventės metu mes ne tik užkandžiaujam, gurkšnojam, šokam, bet kartu parengiam ir mini pasirodymą, pasidalinam Kalėdų senelio atneštas dovanas. Laikas kaip visada tokiais atvejais lėkte pralekia ir nebūna laiko, kada nuobodžiauti.

Kelionės

Be jų gyvenimas neįsivaizduojamas. Tai tiesiog palaimos viršūnė. Tai šokiai suderinti su malonumais. Tai ko mes kiekvienais metais tikimės, laukiame ir ruošiamės. Jau prie kolektyvo istorijos buvo paminėta kiek daug šalių yra aplankyta, bet, pasiėmę žemėlapį, pamatysite, kad kur nuvažiuoti mes dar turime) Svarbiausia tai, kad organizuojant kelionę, gali reikštis kiek tik nori ir tavo balsas pasieks vadovės ausį t.y. kiekvienas šokėjas gali pateikti savo pageidavimus ir pastebėjimus. Tad vardan tos kelionės, į kurį pasaulio kraštą ji besuktų, ir repetuojam.

Kelionė mums – tai dardėjimas autobusu, karštos kovos tarp vaikinų ir merginų dėl filmų (romantika vs trileris), miegančiųjų foto sesijos, dainos, sveikinimai (ypač jei tomis dienomis būna  gimtadienis arba būsimos nuotakos ar jaunikiai), amžini prašymai dėdžių vairuotojų sustoti, žaidimai vaikų aikštelėse, pusryčiai, pietūs, vakarienė nestabilioj aplinkoj, muštynės „kas pirmas prie karšto vandens“, maudynės ne tik jūrose ir t.t. Čia visko ir neišvardinsi, nes kiekviena kelionė yra ypatinga ir turi savų malonių „kabliukų“. 100_4233 Sejos bukletas 2016 galutinis-page-013

Belgijoje                                                                Portugalijoje

Sejos bukletas 2016 galutinis-page- Sejos bukletas 2016 galutinis-

Vestuvės Sardinijoje                                                Pakeliui į Sardiniją

Sejos bukletas 2016 galutinis-page-0 Sejos bukletas

Romoje                                                                  Portugalijoje

Sejos bukletas 2016 galutinis-page-012 (1)

 

 

 

 

Čekijoje

Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai