Kviečiame į parodą „Dirvožemio erozija“

2018-09-04
466

Kviečiame aplankyti doc. Vytauto Liako fotografijų parodą „Dirvožemio erozija“ (IV rūmai, 2-ojo aukšto fojė).

Dėl žmonių veiklos ir klimatinių veiksnių įtakos, vyksta įvairūs dirvodaros procesai, kurie ne visada palankūs ir lengvai prognozuojami, juos sunku valdyti.

Erozija – procesas ar reiškinys, kurio metu ardomas dirvožemio sluoksnis, ar kitokio žemės paviršiaus irimas ir nunešimas (upių erozija, bangų erozija, vandens erozija, vėjo erozija).

Klimato kaita, vis didesnis chemizavimas, aktyvus galingos technikos ir neracionalus agrarinių priemonių komplekso naudojimas, siaura auginamų augalų specializacija alina dirvožemį, aktyvuoja jo degradaciją. Tai reiškia, kad dirvožemyje mažėja organinių medžiagų, blogėja jų kokybė, didėja tarša sunkiaisiais metalais ir kitais teršalais, išbalansuojamas cheminių elementų tarpusavio santykis. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre atlikti tyrimai rodo, kad organinių medžiagų dirvožemyje labiausiai mažėja, kai žemė intensyviai dirbama, naudojama daug mineralinių trąšų, sėjomainoje vyrauja migliniai javai ir trūksta organinių trąšų.

Fotografijomis norima atkreipti dėmesį į procesus vykstančius laukuose ir kokią žalą jie gali padaryti pasėliams bei ūkių ekonominiams rodikliams.

Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai