Lietuvos rekordininkė – ASU studentė Oresta Vaicekauskaitė

2017-04-19
225

Iš Pakruojo rajono kilusi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Sumaniosios gyvulininkystės studijų programos studentė Oresta Vaicekauskaitė yra ne tik žirgų mylėtoja, bet ir tituluota sportininkė.  Aktyvi studentė moterų grupėje pagerino Lietuvos rekordą, atlikdama rovimo veiksmą 175 kartus. Nors rekordą Oresta pagerino jau 4 kartą, tačiau šis pasirodymas buvo įspūdingiausias jos sportinėje karjeroje. Orestos teigimu, pirmiausia tai psichologinis sportas ir tikriausiai jį būtų pamiršusi po pirmojo Lietuvos čempionato, kuriame nepasisekė vien dėl to, kad nebuvo tam psichologiškai pasiruošusi.

 

Svarsčių kilnojimas yra jėgos sportas, reikalaujantis nemažai pastangų ir treniruočių. Kaip prasidėjo Jūsų sportinė karjera?

Viskas prasidėjo prieš 5 metus, kai tėtis sporto salėje  pasiūlė paimti svarstį ir tiesiog pabandyti sustiprinti nugarą atliekant specialius pratimus. Tai tęsėsi savaitę… ir svarsčius užmiršau 3 metus, kol vėl vieną dieną nuvažiavau pasižiūrėti, kaip treniruojasi tėtis. Kitą dieną jau ir aš pradėjau treniruotis. Taigi sportinės karjeros pradžia prasidėjo nedrąsiai, gana mažoje salėje, niekam nežinomame kaime Pakruojo rajone. Labiausiai palaikė ir daug darbo, pastangų dėjo tėtis, kuris yra Pasaulio ir Lietuvos čempionas, jam priklauso keli Lietuvos rekordai, Sporto meistro kategorija.

Norint pasiekti tokių sportinių laimėjimų reikia nuolat treniruotis. Kiek laiko reikia ruoštis tokioms varžyboms?

Kiekvienas yra susidaręs savo treniruočių sistemą ir vadovaujasi ja. Aš į sporto salę treniruotis su svarsčiais einu tris kartus per savaitę, kas antrą dieną. Per metus yra ruošiamasi vienoms ar dviem varžyboms, treniruočių metu bandai įvairius kėlimo būdus ir ieškai sau patogiausio ir lengviausio būdo tai atlikti.

Be svarsčių kilnojimo, Jūsų gyvenime didelę dalį užima ir žirgai.

Žirgai atsirado prieš beveik 6 metus, nors jie buvo mano gyvenimo dalis nuo pat gimimo. Pradėjusi mokytis po trijų mėnesių įsigijau du sportinius žirgus, nes vienam  liūdna. Žirgai išmokė kantrybės ir sunkiai dirbti norint pasiekti gerų rezultatų. Trejus metus lankiau žemaitukų žirgyną,  norėjau sužinoti daugiau apie žirgų treniravimą ir patį darbą su jais, ten pirmą kartą dalyvavau žirgų lenktynėse.

Jūsų sportinėje karjeroje gausu apdovanojimų ir prizinių vietų, laimėjimų. Ar galėtumėte išskirti svarbiausią?

Svarbių laimėjimų yra daug, per kiekvienas varžybas stengiesi, sieki ir atiduodi visą save. Svarbiausias svarčių kilnojimo laimėjimas yra Europos čempionatas praėjusiais metais Lenkijoje, kuriame atstovavau Lietuvai. Šiuo metu tai nėra geriausias mano rezultatas, bet tai svarbiausios varžybos, nes per jas pirmą kartą išstovėjau ant pakylos visą duotą laiką, t. y. 10 minučių, o iškėliau svarmenį 149 kartus. Taigi įrodžiau sau, kad galiu išstovėti visą laiką, man tai buvo ypač svarbu.

Žirgų sporte svarbiausios varžybos buvo Lietuvos prezidento taurė, dalyvavau žemaitukų užskaitoje ir sėkmingai laimėjau pirmą vietą. Prieš metus šias varžybas buvau tik stebėjusi ir svajojau kada nors joti tokioje didelėje aikštėje.

Esate  Sumaniosios gyvulininkystės studijų programos pirmo kurso studentė, o ši specialybė yra tik ASU. Kodėl pasirinkote studijuoti šią unikalią studijų programą?

Kai pasirinkau žirgų sportą, visi pradėjo man „piršti“ veterinariją, bet tai buvo kitų svajonės, ne mano. Rinkausi Sumaniosios gyvulininkystės studijų programą, nes mane domina ši sritis, yra trumpesnės studijos, man tai svarbu, nes turiu tris žirgus, pas kuriuos noriu grįžti kiekvieną savaitgalį.

Pirmi studijų metai būna pilni nuotykių ir iššūkių. Kokie Jūsų studentavimo įspūdžiai?

Studijų pradžioje buvo sunkiausia atsiminti, kur vyksta kokia paskaita. O nuotykių nelabai ir turiu, nes visą savo laiką ir jėgas po paskaitų skiriu sportui ir laisvą laiką leidžiu sporto salėje.

Ar savo ateitį siejate su savo specialybe, ar norite siekti profesionalios sportininkės karjeros?

Savo ateitį sieju su gyvulininkystės specialybe, nes užsiimsiu žirgu sportu. Varžyboms, ypač žirgų sportui, reikia nemažai pinigų, o vien iš sporto sunkiai galima būtų išgyventi.  Pagrindinis tikslas svarsčių kilnojimo sporte yra Sporto meistro kategorija, ir tada tikriausiai būsiu pasiekusi viską, apie ką svajojau.

Šiuo metu intensyviai dirbate ASU Mokomajame ūkyje, ar darbas yra tiesiogiai susijęs su Jūsų specialybe?

Darbas yra toks, kokį man gali suteikti pagal mano žinias apie šią specialybę. Taigi dirbu tokį darbą, kad baigusi studijas aš suprasčiau darbuotojus ir darbo pobūdį, kai reikės vadovauti. Kaip gali vadovauti tam, ko nesi pats dirbęs?

Ar lieka laiko poilsiui? Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

Laisvu laiku važiuoju į savo gimtąjį kraštą ir pirmiausia einu pas žirgus, taigi visas laisvas dienas paskiriu žirgams. Šiuo metu taip pat prasideda ruošimasis naujam sporto sezonui.

Taigi, ar galima bus laukti dar vieno Lietuvos rekordo pagerinimo?

Apie tai niekada nešneku garsiai, taigi ar bus dar vienas rekordas, žinau tik aš ir tėtis.

 

Balandžio 8 dieną Jonavos kūno kultūros ir sporto centre vyko XIX Lietuvos svarsčių kilnojimo dvikovės čempionatas. Oresta Vaicekauskaitė dalyvavo merginų (1995 m. gim. ir jaunesnės) iki 68 kg svorio kategorijoje,  atlikdama rovimo veiksmą iškovojo pirmą vietą, o moterų grupėje (svorio kategorija iki 63 kg) taip pat pelnė pirmąją vietą. Orestos trenerio Juozo Buitkaus teigimu, tai yra itin perspektyvi, aukšto lygio sportininkė, labai darbšti, draugiška. Treneris tikisi, kad Orestos laimėjimai bus žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu.

Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai