LŽŪKT vardinės stipendijos – dar dviem ASU studentams

2017-09-06
258

Rugsėjo 4-ąją Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vykusioje mokslo metų pradžios šventėje dviem Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentams įteikta Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) vardinė stipendija.

Nuo 2015 metų LŽŪKT vardinę stipendiją skiria dviem Apskaitos ir finansų studijų bei Taikomosios ekonomikos ir verslo analizės studijų programas pasirinkusiems studentams. Šiemet ji skirta Apskaitos ir finansų programos, pirmosios pakopos, nuolatinės studijų formos studentams, įstojusiems aukščiausiais balais – Jūratei Lideikytei ir Tomui Diliūnui.

Iš Joniškio į ASU studijuoti atvykusiai Jūratei žemės ūkis – ne naujiena. Jos tėtis ūkininkauja, o ūkio apskaitą patikėjęs tvarkyti LŽŪKT Joniškio r. biurui, tad ir Konsultavimo tarnybos veikla Jūratei žinoma. Ji kartu su tėčiu ne kartą lankėsi biure. „Patinka matematika ir skaičiai. Noriu tvarkyti tėvų ūkio apskaitą, perprasti apskaitos tvarkymo subtilybes, todėl nusprendžiau studijuoti ASU Apskaitos ir finansų programą. To siekiau nuo vaikystės“, – sako Jūratė. Gautą piniginę stipendiją ji planuoja pasidėti ateičiai, nes, pasak Jūratės, gyvensianti bendrabutyje, o kelias iki namų tolimas, tad reikės taupyti. „Nuo to ir reikia pradėti – teisingai tvarkyti savo finansus“, – įsitikinusi LŽŪKT stipendijos laimėtoja. Jūratė jau nuo pirmųjų dienų įsisuko į ASU veiklą – buvo paskirta laikinąja pirmakursių seniūne.

Tomas Diliūnas, kaip jis pats sako, pusiau kaunietis, pusiau pasvališkis. Gimęs Kaune, pastaruosius penkerius metus gyveno Pasvalyje. Ten visa šeima išsikrausčiusi tėčiui pradėjus vadovauti žemės ūkio bendrovei. „Žemės ūkis tikrai ne naujiena. Studijuoti apskaitą ir finansus galvojau seniai, tad kai reikėjo rinktis, ilgų dvejonių nebuvo. Tai vienintelė specialybė, kuri mane traukė. O kad gavau Konsultavimo tarnybos įsteigtą stipendiją, labai nustebau. Žinoma, nesitikėjau, bet labai malonu, kad manimi tiki, tad viltis mėginsiu pateisinti“, –  pasižadėjo Tomas.

Pagal paskutinius statistinius duomenis, apie 37 procentus smulkių ir vidutinių verslo įmonių darbuotojų, vadovaujančių įmonių apskaitos darbams, yra baigę ASU Ekonomikos ir vadybos fakultetą. Ne išimtis ir Konsultavimo tarnyba, kurioje ūkio buhalterinę apskaitos paslaugą šalies žemdirbiams teikia per 200 apskaitos ir ekonomikos konsultantų. Daugelis iš jų yra taip pat baigę šį fakultetą, todėl vardinės stipendijos yra skiriamos būtent Apskaitos ir finansų studijų bei Taikomosios ekonomikos ir verslo analizės studijų programas pasirinkusiems studentams.

Anot LŽŪKT Apskaitos skyriaus vadovės Zitos Sinickienės, nei viena studentė, kuriai buvo skirta stipendija, nenuvylė – jos visos mokosi puikiai. „Turime daugiau nei 20 metų buhalterinės apskaitos tvarkymo patirties, o paslaugomis nuolatos naudojasi per 5000 lojalių klientų: žemdirbiai, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, visuomeninės organizacijos, asociacijos. Buhalterinės apskaitos specialistai ir konsultantai nuolat tobulina savo profesinę kvalifikaciją, dalyvauja moksliniuose ir tarptautiniuose projektuose, tad darbas įdomus. Įsidarbinti ar atlikti praktiką galima visoje Lietuvoje išsidėsčiusiuose Konsultavimo tarnybos biuruose. Visuomet esate laukiami“, – sveikindama pirmakursius sakė Z. Sinickienė.

Į šventę buvo pakviestos ir 2016 m. bei 2015 m. stipendijų gavėjos –  Sandra Alaburdaitė ir Vytautei Bundonytei, Dovilė Stonkutė ir Živilė Ogenskaitė. Merginoms buvo įteiktos asmeninės LŽŪKT atminimo dovanos.

Pirmosios, gavusios stipendiją, dabar jau trečiakursės Dovilė ir Živilė džiaugėsi, kad buvo prisimintos. Anot Dovilės, ji kaip tik svarsto, kur būtų geriau atlikti praktiką ir galvojanti pasirinkti Konsultavimo tarnybą.

Merginoms ne tik sekasi studijuoti puikiai (visų mokslų vidurkis siekia per 8 balus), bet yra aktyvios ir įvairioje studentų veikloje. Štai tik pernai pirmakursės duonos paragavusi Sandra Alaburdaitė (2016 m. LŽŪKT stipendijos gavėja), šiemet jau pati paskirta jaunesniąja kuratore, padėsiančia Apskaitą ir finansus studijuojantiems pirmakursiams. Pasak Alisijos Novikovos, Mokslo projektų koordinatorės, Sandra yra geriausia studentė, jos balų vidurkis aukščiausias – 10 balų. „Nežinau, kaip ji spėja studijuoti ir studentauti, ir visur visiems padėti. Labai aktyvi, atsakinga, visus darbus padaro laiku“, – gerų žodžių studentei negailėjo A. Novikova.

Visi studentai, gavę LŽŪKT vardines stipendijas, buvo pakviesti apsilankyti Konsultavimo tarnyboje, susipažinti su įstaigos veikla, karjeros galimybėmis.

Konsultavimo tarnybos bendradarbiavimas su ASU tęsiasi daugiau kaip penkiolika metų – įgyvendinami bendri projektai, dalyvaujama ne tik renginiuose, bet ir studentų baigiamųjų darbų vertinimo komisijose.

LŽŪKT informacija


Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai