Moksleivių kūrybinės dirbtuvės – raktas į būsimą profesiją

2018-03-06
1235

Kovo 2 d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) pirmą kartą vyko  mokslo pažinimo renginys – moksleivių kūrybinės dirbtuvės. Iš arti susipažinti su universiteto veikla, išmėginti savo jėgas įvairiose laboratorijose, įgyti naujų mokslo žinių bei išsamiai išgirsti apie ASU studijų programas, nepaisant išskirtinai nepalankių šiųmečių oro sąlygų, lydimi savo mokytojų atvyko beveik 200 moksleivių iš Kėdainių, Kauno miesto ir rajono, Šakių, Anykščių, Zarasų mokymo įstaigų. Pačių šiųmečių Kūrybinių dirbtuvių dalyvių teigimu, sunkiausia jiems buvo išsirinkti temą, nes jų buvo pasiūlyta net penkiolika.

Raudondvario gimnazijos biologijos mokytoja Jovita Turkuvienė, atlydėjusi 15 – kos  vienuoliktokų  grupę, pasakojo,  kad jos auklėtiniai yra smalsūs, motyvuoti, aktyviai besidomintys įvairių profesijų perspektyvumu. „Galbūt kai kas iš šių moksleivių kitąmet ryšis rašyti ir  biologijos baigiamąjį brandos darbą. Tokiu atveju prašysime sudaryti galimybę ilgesnį laiką pasinaudoti  universiteto eksperimentine baze“, – ateities planais dalijosi  J. Turkuvienė. Pati mokytoja taip pat yra ASU absolventė, todėl ji itin džiaugėsi, kad moksleivius atlydėję pedagogai laiko veltui nesugaišo –  visi jie buvo pakviesti į kvalifikacijos kėlimo seminarą edukologijos tema.

Tos pačios Raudondvario gimnazijos moksleivė Augustė Juočytė tvirtino,  kad nors iki brandos atestato gavimo likę dar daugiau kaip metai, studijų kryptį ji jau žino – tai bus biomedicinos arba gamtos mokslai. Todėl mergina ir pasirinko užsiėmimą „Viskas apie laukinių žvėrių ragus“ Miškų ir ekologijos fakultete. O štai jos bendraklasis Rokas Aleksandravičius skubėjo į auditoriją Žemės ūkio inžinerijos fakultete, kur drauge su kitais bendraamžiais bandė perprasti erdvinio modeliavimo ir erdvinio spausdinimo procesą.

Būrys vaikinukų būriavosi ir aplink ASU Akvakultūros centrą. Centro vadovas A. Žibas ne tik vaizdžiai pasakojo, kaip  recirkuliacinėse sistemose auginamos žuvys, bet ir mokė surišti žūklės sporto profesionalų naudojamas sistemas plūdinei žūklei bei tinkamai paruošti jaukus įvairioms žuvims.

Kauno r. Palemono gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Samulėnienė spėjo,  kad jos atlydėti moksleiviai neatsitiktinai pasirinko užsiėmimą „Sukurk savo svajonių parką“ Agronomijos fakultete. Mat ši gimnazija savo teritorijoje kuria gamtos klasę, todėl  gimnazistai naudojosi proga sužinoti, kaip tai daro profesionalai.

Itin didžiulio susidomėjusiųjų būrio šiemet sulaukė Ekonomikos ir vadybos fakulteto atstovių  – dr. Anastasijos Novikovos ir doktorantės Astos Bendoraitytės –  pasiūlytas užsiėmimas  “Skaičių magija”. Jo metu  mokslininkės drauge su moksleiviais diskutavo apie tai, kaip valdyti savo biudžetą bei išmokti atskirti norus nuo realių žmogaus poreikių.

Jaunaisiais „studentais“ džiaugėsi ir šio fakulteto prodekanė doc. Rasa Pakeltienė, drauge su jais žaidusi interaktyvų kūrybinį žaidimą „Ruropolį“.  „Šie moksleiviai atvykę iš Kauno r. Zapyškio gyvenvietės. Jie puikiai žino, kas yra kaimo bendruomenė, nes patys dalyvauja jos veikloje. Belgijos Gento universiteto mokslininkų sukurtas „Ruropolis“ yra pasaulyje plačiai taikomas instrumentas, kuriuo naudojasi vietos veiklos grupės, kaimo bendruomenės. Tad ir mes naudodamiesi šiuo žaidimu bandome susitarti, mokomės lyderystės, strateginio mąstymo bei racionalių konfliktų sprendimo būdų”, – užsiėmimo turinį komentavo  R. Pakeltienė.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai pasirinktuose, ASU dėstytojų vedamuose užsiėmimuose, turiningai praleido keturias valandas. Taigi norint dalyvauti juose visuose, įdomumu nenusileidusiems vienas kitam, vaikams  būtų prireikę penkiolika kartų daugiau laiko. O tai  – įrodymas, kad ASU dėstytojų išmonės, kaip jaunimą sudominti savo dalyku, potencialas yra beribis.

 

 

 

  

 

 

 

 

Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai