Naujųjų mokslo metų šventė: nauji tikslai ir naujos galimybės

2018-09-04
925

Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) įvyko Naujųjų mokslo metų atidarymo šventė, po centrinėje universiteto aikštėje plevėsuojančia Vyčio vėliava studijoms ir naujiems darbams sutelkdama akademinę bendruomenę bei į jos gretas įsiliejusius pirmojo kurso studentus.

ASU Senato, Rektorato, būsimų dėstytojų, renginio svečių  – LR Žemės ūkio ministerijos, agroverslo įmonių atstovų – bei būsimų bendramokslių akivaizdoje pirmakursiai iškilmingai tarė Studento priesaikos žodžius, pasižadėdami sąžiningai mokytis ir būti dori savo šalies piliečiai.

ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, sveikindamas pirmakursius pastebėjo, kad jiems pasisekė net keliais aspektais. Pirma – siekti universitetinio išsilavinimo jaunuoliai pradeda jubiliejiniais metais, minint atkurtos Lietuvos valstybės 100  – mečio sukaktį. Vadinasi, būtent jie simboliškai atverčia ir pradeda rašyti  naujo Lietuvos šimtmečio istoriją. Išskirtinis momentas ir tai, kad nuo kitų metų susijungus trims aukštosioms mokykloms – Aleksandro Stulginskio universitetui, Vytauto Didžiojo universitetui ir Lietuvos edukologijos universitetui – Kaune atsiranda naujas, didžiausias Vytauto Didžiojo universitetas, drauge atveriantis ir didesnes galimybes tobulėti.

„Kviečiu užsibrėžti ambicingą tikslą tapti ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje didžiausiu universitetu, nes šis tikslas yra visiškai realus. Juolab kad ir kitų šalių, tarp jų ir  kaimyninės Estijos, pavyzdžiai rodo, kad didžiausi universitetas veikia ne sostinėse. Kaunas sparčiai auga,  tampa vis patrauklesne vieta verslui, užsienio investuotojams. Todėl jame reikės ir vis daugiau specialistų, įgijusių universitetinį išsilavinimą“, – neabejodamas teigė rektorius.

Šią A. Maziliausko mintį papildė ir renginyje dalyvavęs LR Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas, primindamas, kad netrukus iš Vilniaus  į Kauną bus perkelta ir Žemės ūkio ministerija.

Šiuo metu, pasak rektoriaus, gera žinia yra tai, kad į magistrantūros studijas priimta daugiausiai studentų per pastaruosius šešerius metus. Ir tai ne tik paties ASU bakalaurai, bet ir žmonės, atėję iš kitų aukštųjų mokyklų.

„Neabejoju, kad teisingai pasirinkote mūsų modernų, tarptautišką universitetą, kuriame studijuosite drauge su vienmečiais iš pačių įvairiausių pasaulio šalių, atvykusiais pagal studentų mainų programą arba nuolatinėms studijoms. Patys taip pat turėsite galimybę išvykti pasimokyti užsienyje.  Neabejoju, kad pirmakursius netruks sužavėti ir žalias, jaukus, patogus gyventi bei turiningai leisti laisvalaikį ASU  akademinis miestelis“, – sakė rektorius.

 

 

 

Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai