Paroda „Sprendimų ratas 2017“ – formatas žinioms, verslui ir vienminčių bendrystei

2017-10-05
486

Šiomis dienomis (spalio 5–7 d.) Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vyksta jubiliejinė, 10 – toji,  miško, medžioklės, ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2017“.

Oficialus parodos atidarymas šiais metais simboliškai sutapo su Mokytojo dienos švente, tad renginio organizatorių, svečių bei dalyvių linkėjimuose neatsitiktinai skambėjo žodžiai „mokyti“ ir „mokytis“. Nes tokio formato renginys iš tiesų yra puikus būdas įgyti naujų žinių bei pasidalyti turimomis.

ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, tardamas sveikinimo žodį, teigė neabejojantis kad universiteto erdvėje vykstančios parodos yra akivaizdus mokslo, verslo ir studijų sėkmingo bendradarbiavimo atspindys. Mat didžioji dalis parodos dalyvių  –  agroverslo įmonių vadovų – yra būtent ASU absolventai. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, kirpdamas simbolinę parodos atidarymo juostelę,  teigė tikintis, kad gyvavimo 10 – metį šiemet minintis „Sprendimų ratas“ išlaikys savo aktualumą ateityje bei garsiai minės ir savo gyvavimo 100 – mečio jubiliejų.

Šiųmetėje parodoje lauko aikštėse demonstruojami miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos eksponentai. Viename paviljonų įsikūrusios Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos bei kitos teminės ekspozicijos. Socialinio verslo ir regionų produktų stenduose savo gaminius demonstruoja vietos bendruomenės iš 10-ties šalies rajonų. Šios bendruomenės taip pat pristato ir jų sukurtus teminius turizmo maršrutus bei edukacines programas. Ypač plačiai savo produkciją demonstruoja Kauno r.

Eksponatų gausa šiemet išsiskiria ir gyvūnų paviljonas. Jame – mėsiniai galvijai, dekoratyviniai paukščiai, alpakos, ožkos, avys. Čia pat pristatomos ir naujausios gyvulininkystės technologijos.

Kaip ir kasmet parodos metu lankytojų laukia įvairūs pramoginiai reginiai bei renginiai – koncertai, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos narių laimikio degustacijos, tarnybinių ir medžioklinių šunų dresūros programos ir pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas  medžioklės ragų šaukinių konkursas.

Parodos „Sprendimų ratas 2017“ medaliais ir diplomais apdovanoti šie eksponatai:

Traktorius Massey Ferguson MF 6718 S (AB „East West Agro“)

Universalus ratinis traktorius Valtra T234 Versu Smart Touch (UAB „Rovaltra“)

Akumuliatorinis grandininis pjūklas Stihl MSA 140C – BQ (firma „Ginalas“)

Redakcijos „Mano ūkis“ komunikavimo-informavimo sprendimai, skirti gyvulininkystės moderniųjų technologijų populiarinimui, sektoriaus ekonominiam augimui, visuomenės gerovei (Redakcija „Mano ūkis“)

Elektrinis krautuvas gyvulininkystei „Weidemann 1160 eHoftrac“ (UAB „Dalaudas ir Co“)

Mobilus medžioklės įrenginys – universali priekaba (Vytautas Saltonas)

Mėšlakratė „ Joskin Siroko S5513/13V“ (UAB „Ivabaltė“)

Universalios galvijų apžiūros veterinarinės staklės (UAB „Specagra“)

Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija – už veislininkystę ir jos vystymą Lietuvoje

Virginijus Narkus – už ragų apdirbimo išskirtinės technologijos sukūrimą.

 

 

 

 

  

 

Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai