Profesoriaus M. Treinio atminimo popietė

2018-04-10
698

2018 m. balandžio 6 d. Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas kartu su Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriumi pakvietė į popietę, skirtą prof. Mečislovui Treiniui atminti. Popietės metu buvo atidaryta moderni profesoriaus Mečislovo Treinio auditorija ir pristatyta Signatarų klubo išleista knyga „Mečislovas Treinys“. Prie prof. Mečislovo Treinio auditorijos susirinkusiam gausiam būriui svečių  tautinę dvasią skleidė ypatingas rankų darbo šilumos sušildytas nėrinys – tautinė trispalvė. Šią unikalią 3,52 metrų ilgio ir 82 centimetrų pločio vąšeliu iš lininių siūlų nertą trispalvę, pripažintą oficialiu Lietuvos rekordu, Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga nunėrė Katarina Jonaitytė. Gausiai į naujai atidarytą prof. M. Treinio auditoriją susirinkusiems popietės dalyviams ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto profesorė bei renginio organizatorė Vlada Vitunskienė suteikė netikėtą galimybę dar kartą pasiklausyti išmintingo žmogaus – prof. Mečislovo Treinio – kalbos, sklidusios iš autentiško garso įrašo.

Profesoriaus Mečislovo Treinio auditorijoje būrys bendraminčių, kolegų, absolventų, grupės draugų ir artimųjų dalijosi pačiais šilčiausiais prisiminimais. Atminimo popietėje dalyvavęs Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras dr. L. Milčius dalijosi šiais renginio įspūdžiais: „Greitai bus dešimt metų, kai į amžinybę išėjo neeilinė Lietuvos mokslo ir politikos asmenybė, buvęs Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatas, 1992–1996 metų Lietuvos Respublikos Seimo narys, ilgametis dabartinio Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius Mečislovas Treinys. Jam pagerbti ir atminti Universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete buvo surengta popietė, kurioje buvo pristatyta Signatarų klubo išleista knyga „Mečislovas Treinys“ ir atidaryta jo vardu pavadinta auditorija. Buvę bendradarbiai, studentai, Sąjūdžio ir politikos bendražygiai profesoriui negailėjo pačių gražiausių žodžių. Jo visas gyvenimas, dideli darbai liudijo ir ilgai liudys apie meilę Lietuvai, lietuvių tautai, jos istorijai, kaimui ir žemę dirbantiems žmonėms“.

Šia proga ASU muziejuje parengta prof. M. Treiniui skirta paroda. Dėkojame Elenai Treinienei už pasidalijimą autentiškais eksponatais ir galimybę parengti prof. M. Treiniui skirtą parodą ASU muziejuje.

 

 

 

 

Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai