Shri Sant Kumar CHAUDHARY

image-17

2012 m. Spalio 3 d. Aleksandro Stulginskio universiteto senatas už nuopelnus plėtojant tarpvalstybinį Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimą mokslo ir kultūros srityse bei nuopelnus Aleksandro Stulginskio universitetui suteikė Shri Sant Kumar Chaudhary Garbės daktaro (Doctor Honoris Causa) vardą.

Shri Sant Kumar Chaudhary gimė 1959 01 05 Indijos Biharo valstijoje. Mokėsi ir dirbo pas įžymų mokytoją Shri Vasant Rao Patil Radžastano valstijos valstybinėse įstaigose. 1991 metais įkūrė S.K.Chaudhary Educational Trust. Šiam fondui priklausančios universitetinės aukštojo mokslo institucijos ir konsultacinės įmonės dirba žemės ūkio, inžinerijos, ekonomikos ir vadybos srityse, leidžia mokslinius žurnalus, dalyvauja labdaros veikloje.
Bendradarbiavimas tarp Lietuvos (per LR ambasadą Indijoje) ir Šankaros institucijų grupės (Shankara Group of Institutions) prasidėjo 2010 m., kai p. Sant Kumar Chaudhary surengė LR ambasadoriaus Indijoje apsilankymą Šankaros technologijų universitete. Jis išreiškė susidomėjimą užmegzti bendradarbiavimą tarp savo švietimo įstaigų ir Lietuvos institucijų, populiarinti Lietuvos vardą Džaipūre.
2011 m. pabaigoje Šankaros technologijų institute buvo surengta tarptautinė konferencija Energijos taupymo tema, kurioje vienas pagrindinių pranešėjų buvo mokslininkas iš Lietuvos. Tuo pat metu į kultūrinį festivalį kaip pagrindinis tarptautinis svečias buvo pakviestas folklorinis ansamblis „Žilvitis“, jo programą ir keletą pasirodymų Džaipūre surengė p. Chaudhary. Ambasadai vertinga parama tapo ne tik renginių organizavimas, bet ir rėmimas, kuriuo pasirūpino p. Chaudhary, pilnai apmokėjęs 30 ansamblio dalyvių viešnagę Džaipūre 3 dienas. Visų renginių metu buvo garsinamas ir aprašytas miesto žiniasklaidoje Lietuvos vardas, p. Chaudhary pastangomis Lietuvos renginius aplankė daug Džaipūro elito.
2012 m. rugsėjo 10–11 dienomis p. Chaudhary pastangomis surengtas Aleksandro Stulginskio universiteto rektoriaus Antano Maziliausko vizitas ir renginys „Aukštojo mokslo bendradarbiavimo galimybės tarp Aleksandro Stulginskio universiteto ir Shankara Institute of Technology“ – naujas p. Chaudhary nuopelnas, kuris yra labai reikšmingas pradedant studentų mainus, priimant Indijos studentusį ASU magistrantūros ir doktorantūros studijas ir bendradarbiaujant mokslosrityje. Užmegztas bendradarbiavimas tarp ASU ir Šankaros institucijų grupės tikrai duos rezultatų ne tik ASU, bet ir kitoms Lietuvos aukštosioms mokykloms ir akademinėms bendruomenėms.
Shri Sant Kumar Chaudhary jau 21-asis šios mokslo įstaigos Garbės daktaras ir pirmasis Aleksandro Stulginskio universiteto (pakeitus vardą iš Lietuvos žemės ūkio universiteto) Garbės daktaras.

Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai