ASU ir VDU pasirašė sutartį dėl universitetų integracijos

2017-05-17
154

Aktyvias ir vis dar neaiškias diskusijas apie šalies aukštojo mokslo reformą ir universitetų susijungimą du universitetai – Vytauto Didžiojo (VDU) bei Aleksandro Stulginskio (ASU) nutarė keisti realiais darbais ir jau šiandien Aleksandro Stulginskio universiteto Senato posėdžio metu pasirašė šių dviejų aukštųjų mokyklų integracijos susitarimą, kuriuo sutarė Kaune plėtoti klasikinį, plačios aprėpties, istorines tradicijas ir tarptautinį pripažinimą turintį Vytauto Didžiojo universitetą su autonomiškomis specializuotomis akademijomis, tarp jų – ASU pagrindu integruotą žemės ūkio, miško ir kaimo plėtros specializuotą akademiją. Toks modelis laikomas perspektyviausiu Lietuvai  ir aiškiausiu akademinei bendruomenei.

„ASU yra specializuotas sektorinis universitetas, o derybose su kitais universitetais bendrą junginį pageidavome sudaryti kaip savarankiškas autonominis vienetas. Kodėl VDU galėtų būti mūsų partneris? Todėl, kad žemės ūkis šiuo metu vis labiau skaitmenizuojamos ir robotizuojamas, o VDU turi stiprias tarpdisciplinines studijų programas, todėl manome, kad ši partnerystė padėtų sustiprinti ir žemės ūkio inžineriją, drauge galėtume kurti biotechnologijas. VDU yra vienas šios mokslų krypties lyderių šalyje. Be to, VDU stiprioji pusė  – tarptautiškumas.  Čia dėstoma net 30 užsienio kalbų, o tai padėtų mūsų absolventams būti konkurencingesniems tarptautinėje darbo rinkoje. Daug sąlyčio taškų galėtų rasti ir VDU Gamtos mokslų bei ASU Agronomijos fakultetai. Galime pasiūlyti modernią infrastruktūrą bendrai tiriamajai universitetų mokslininkų veiklai, todėl išaugtų doktorantų, mokslininkų galimybės dalyvauti dideliuose tarptautiniuose projektuose.“ – apie sprendimo jungtis su VDU motyvus kalba ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, itin svarbu, kad šis susitarimas yra organiškas, o ne priverstinis,  ir jis kyla iš pačių universitetų iniciatyvos. „Tai, kad universitetai turi konsoliduotis niekas neabejoja ir nesiginčija – VDU pirmasis pasiūlė valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą dar prieš dvejus metus. Tačiau labai svarbu, kad būtų rasti būdai, leidžiantys kiekvienai aukštajai mokyklai suderinti savo ir valstybės interesus. Tik tuomet, kai visa akademinė bendruomenė pritars vykstantiems pokyčiams, galėsime užtikrinti sėkmingą konsolidacijos procesą, o drauge mokslo ir studijų kokybę. Manau, kad metų pradžioje VDU pasirašyta integracijos sutartis su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) ir šiandienos susitarimas su ASU yra puikiausias įrodymas, kaip galima suderinti universitetų ir valstybės interesus“, – neabejoja VDU rektorius.

Įvykus susijungimui, Vytauto Didžiojo universitete LEU pagrindu būtų įsteigta VDU Edukologijos akademija, o ASU pagrindu – žemės ūkio, miško ir kaimo plėtros srities specializuota autonominė akademija.

Vyriausybė šiuo metu yra patvirtinusi  nutarimą, kuriuo numatoma, kad Vilniuje ir Kaune veiktų po plačios aprėpties universitetą, du technologijų universitetai būtų Vilniuje ir Klaipėdoje. Kaip specializuotas liktų Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, vietoj dabartinių dviejų meno akademijų būtų įkurtas jų junginys.

 

 

Komentarai

Petras 2017-05-18

Vakar Senate garbus svečias labai gražiai kalbėjo apie universitetus esančius priešingose Nemuno krantuose. Jam puikiai antrino mūsų senato nariai. Visi puikiai suvokiame vandens reikšmę ir žinome, kad universitetas šioje srityje turi ne tik ilgas istorines tradicijas, bet ir aukštas kompetencijas. Deja, specializuotos autonominės akademijos veiklos paaiškinime šio žodžio - „vanduo“ nėra. Priežastys neaiškios. Universiteto sprendimų priėmėjams šiuo klausimu kompetencijos pakanka. Kuklumas – teigiama savybe, tačiau ne visada Tad norime matyti „.. žemės ūkio, miško, VANDENS ir kaimo plėtros srities specializuota autonominė akademija“


Komentuok


Užsisakykite naujienlaiškį!
Sekite mus tinkle!

Fakultetai